Κυριακή 11 Απριλίου 2010

el clasico: Ρεάλ Μαδρίτης - Μπαρτσελόνα 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τελικό αποτέλεσμα 0-2 για την Μπάρτσα

90+4' Τέλος του αγώνα
90+3' Κεφαλιά του Μπενζεμά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βαλντές
87’ Ο Ραούλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ που πέτυχε ακυρώθηκε, καθώς πριν ο Μπενζεμα βρήκε την μπάλα με το χέρι
84' Κίτρινη Κάρτα στον Γκαράι
79' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μπενζεμά στη θέση του Ιγκουαΐν
79' ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μάρκες στη θέση του Μιλίτο
77' O Τσάβι βρήκε ωραία τον Μέσι, ο Αργεντινος απέναντι από τον Κασίγιας έκανε το πλασέ, όμως ο Ισπανός τερματοφύλακας έδιωξε με το πόδι σε κόρνερ
72' Νέα κάθετη πάσα προς τον Μέσι, ο οποίος σουτάρει για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Κασίγιας
70' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Φαν Ντερ Φάαρτ αφήνει τη θέση του στον Ραούλ
69' Αντεπίθεση για τη Ρεάλ αυτήν τη φορά, αλλά και πάλι ο Ρονάλντο δεν μπορεί να νικήσει τον Βαλντές ο οποίος αποκρούει
65' Φάουλ του Ρονάλντο, η μπάλα στην αγκαλιά του Βαλντές
64' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ινιέστα στη θέση του Μάξγουελ
61' Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος
59' Τετ α τετ του Φαν Ντερ Φάαρτ με τον Βαλντές, αλλά ο Ολλανδός πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων
58' Νέο σουτ για τη Ρεάλ με τον Ιγκουαΐν, η μπάλα ελάχιστα άουτ
57' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Γκούτι αντί του Μαρσέλο
56' ΓΚΟΟΛ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, 2-0! Αντεπίθεση για την Μπαρτσελόνα με τον Πέδρο, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Κασίγιας και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
56' Σουτ του Ρονάλντο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Βαλντές
52' Κίτρινη κάρτα στον Μάξγουελ
51' Σουτ του Μαρσέλο εκτός περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βαλντές
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου
41' Ο Ιγκουαΐν βρέθηκε απέναντι από τον Βαλντές και λίγο αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πολλά μέτρα πάνω από την εστία των Καταλανών.
39' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες
38' Ο Φαν Ντερ Φάαρτ εκτέλεσε κόρνερ, οι αμυντικοί της Μπαρτσελόνα δεν έδιωξαν και ο Τσάμπι Αλόνσο μισό μέτρο μπροστά από το τέρμα των φιλοξενούμενων δεν κατάφερε να σκοράρει
33' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Ο Τσάβι βγάζει ψηλοκρεμαστή μπαλιά στον Μέσι μέσα στην περιοχή της Ρεάλ, αυτός περνάει τον Αλμπιόλ και με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους
31' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβι
30' Κίτρινη κάρτα στον Ραούλ Αλμπιόλ
23' Σουτ εκτός περιοχής από τον Τσάμπι Αλόνσο, η μπάλα αρκετά άουτ
20' Κίτρινη κάρτα στον Μέσι
13' Κίτρινη κάρτα στον Τσάμπι Αλόνσο
12' Ο Μέσι κάνει την κούρσα από τα δεξιά, μπαίνει στην μεγάλη περιοχή όπου τον σταματάει ο Αλμπιόλ με ένα τάκλιν στο οποίο φαίνεται να είναι αντικανονικό και να υπάρχει παράβαση.
8' Ο Μεχούτο Γκονθάλεθ έβγαλε κίτρινη κάρτα στον Πικέ, αλλά την... πήρε πίσω αφού είχε προηγηθεί οφσάιντ