Τετάρτη 23 Ιουνίου 2010

Tι είπε ο ξένος τύπος για την Εθνική Ελλάδος

Ανάμεικτα σχόλια απέσπασε η ήττα – αποκλεισμός της Εθνικής ομάδας από την Αργεντινή.

BBC: Ελλάδα-Αργεντινή 0-2
Η Αργεντινή επικράτησε μιας Ελλάδας χωρίς φιλοδοξία εξασφαλίζοντας την πρώτη θέση του 2ου ομίλου.

Sky Sports: Η Αργεντινή έστειλε την Ελλάδα να πακετάρει
Οι άνδρες του Μαραντόνα προκρίθηκαν με γκολ των Ντεμικέλις και Παλέρμο και είχαν 100% επιτυχία μετά το 2-0 επί της Ελλάδας στο Πολοκουάνε.

Goal.com: Τα γκολ στο 2ο μέρος καταδίκασαν τους Ευρωπαίους
Οι Αργεντινή δυσκολεύτηκε να διασπάσει την άμυνα της Ελλάδας, όμως τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο την βοήθησαν να πάρει τη νίκη.

Eurosport: Η Αργεντινή έστειλε σπίτι την Ελλάδα
Η Αργεντινή τερμάτισε πρώτη στον όμιλο στέλνοντας εκτός μουντιάλ την Ελλάδα με τη νίκη της 2-0.

Sports Yahoo: Ντεμικέλις και Παλέρμο έστειλαν τους Ευρωπαίους σπίτι
Η Ελλάδα τέθηκε εκτός συνέχειας από τη φάση των ομίλων του μουντιάλ μετά την ήττα από την Αργεντινή. Οι Ευρωπαίοι τερμάτισαν τρίτοι στο γκρουπ, ενώ η Αργεντινή πρώτη.

Kicker: Η Ελλάδα είχε αξιοπρεπή παρουσία στο τελευταίο της παιχνίδι στο παγκόσμιο κύπελλο κόντρα στο φαβορί για τον τίτλο και κράτησε καλά και στο δεύτερο ημίχρονο παλεύοντας για το 0-0.

ESPN: Οι άνδρες του Μαραντίνα στην κορυφή
Ο αμυντικός, Μάρτιν Ντεμικέλις και η αλλαγή, Μάρτιν Παλέρμο, ήταν αυτοί που σκόραραν καθώς η πολυτάλαντη επίθεση της Αργεντινής απέτυχε, βάζοντας τέλος στις ελπίδες της Ελλάδας για συνέχεια στο μουντιάλ.

Gazzetta dello Sport: Η Αργεντινή στον 20 γύρο, η Ελλάδα γυρίζει σπίτι
Η ομάδα του Μαραντόνα κέρδισε 2-0 με γκολ των Ντεμικέλις και Παλέρμο στο δεύτερο ημίχρονο. η Ελλάδα τερμάτισε στην τρίη θέση.

Bild: Ο Ντιέγκο πέταξε έξω τον Οτο
Η Ελλάδα τέθηκε εκτός. Ο Οτο δεν μπορεί να το πιστέψει!